ПРОГОЛОСУЙ!

1
845
0
0
ВИЙМИ З РОТА

Мовчання не золото. Воно нічого не змінить. Коментарі у соціальних мережах теж. Дивно, коли мільйони думають, що один голос нічого не вирішує. Просто прийди на вибори 28 жовтня і проголосуй! За кого саме — твоя справа.

Інакше — закрий рота ще на п’ять років!

ПРО ПРОЕКТ

Проголосуй! – це громадська ініціатива, спрямована на підвищення активності виборців. Це не кампанія певної партії, ми не агітуємо за жодну з політичних сил. Наші методи впливу – ідеї, здатні змінювати ситуацію, які ми транслюємо через соціальну рекламу. Наша аудиторія – думаючі люди, які проте піддалися загальній зневірі, абстрагувалися, або просто ніби то не мають часу проголосувати. Адже ніхто насправді не закриває нам рота краще, ніж ми самі. Ідеального вибору не існує. Але це не означає, що його не варто робити!

Ми об’єднали ентузіастів медіа ринку – адже створити постер, запустити сайт, знайти однодумців у медіа – не потребує значних фінансових ресурсів у реальності. А потребує просто хорошої ідеї, активної громадської позиції, пробудити яку наша мета. Ви можете долучитися, поділившись цими плакатами у соціальних мережах, розмістивши на своїх ресурсах, видрукувавши на футболці. Також тут ви знайдете корисні посилання про вибори 2012 – як і кого вибираємо, свої права. До зустрічі 28 жовтня!

ВИБОРЦЮ

Дана інформація допоможе швидко зорієнтуватися, що до чого на виборах.

28 жовтня 2012 року в Україні відбудуться вибори до Верховної Ради. Цього року вони будуть проводитися за змішаною системою: половину депутатів оберуть, як раніше, за партійними списками, а половину – за мажоритарними округами, де надається можливість проголосувати за конкретного кандидата. Отож, бюлетенів цього року буде два.

За кого голосуємо?

За цими посиланнями можна ознайомитися з тими, за кого будемо голосувати цього року.

Список політичних партій України, зареєстрованих у ЦВК.

Список кандидатів у депутати по багатомандатному виборчому округу – крайня права колонка, при кліку на цифру розгортається список. У списку також можна подивитися податкову декларацію кандидата (жовта іконка діаграми).

Список кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах (цифри таблиці гіперактивні – вони розгортаються у пофамільні списки)

Як голосуємо?

Ви маєте право голосу, як що вам виповнилося 18 років, ви дієздатний і вас внесено у список на виборчій дільниці. Радимо завчасно перевірити свої дані у списку виборців, зателефонувавши до дільниці (списки виборців кожна дільниця має оприлюднити за 15 днів до виборів, телефони мають бути активні у той же час відповідно).

Потрібно прийти на свою виборчу дільницю 28 жовтня, з собою обов’язково потрібно мати паспорт громадянина України, можливий також закордонний паспорт і військове посвідчення.

Ви не можете проголосувати за когось, або попросити когось проголосувати за вас. Голосування на виборах є таємним, заходити у кабіну для голосування по двоє не можна. Ніхто не має права контролювати процес вашого волевиявлення.

Де голосуємо?

За цими посиланнями можна ознайомитися із списками виборчих дільниць і з’ясувати, яка потрібна саме вам. Файл, правда, завантажиться вам на комп’ютер, але поки компактнішої форми в інтернеті ми не знайшли.

Пам’ятка виборцю

У даних про виборця у списку допущена помилка

Голова, заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії у день голосування виправляють неточності та технічні описки в уточ­неному списку виборців – неправильне написання прізвища, імені, по-батькові, дати народження, номера будинку, квартири місця проживання – у разі якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку внесено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування.

Ви забули паспорт вдома, але член дільничної комісії – ваш добрий знайомий…

Незважаючи на знайомство, бюлетень ви не отримаєте – у процедурі видачі бюлетенів винятків не існує. Отримати його можна лише за документом, що посвідчує особу та громадянство. Краще повернутись додому по паспорт.

Ви досягли 25-річного (45-річного віку), але не вклеїли фотографію відповідного віку в паспорт

Виборці, які досягли 25-ти та 45-ти років, але не вклеїли до паспорту фотокартку відповідного віку, не зможуть отримати виборчого бюлетеня! Це пов’язано з тим, що відповідно до «Положення про паспорт громадянина України», у разі відсутності в паспорті таких фото, він вважається недійсним.

Вам пропонують проголосувати за родичів, які раніше жили з вами в одній квартирі, яких не викреслили зі списку виборців

У жодному разі не голосуйте – це протизаконно. У такому випадку бажано звернутись до членів комісії чи співробітників міліції для притягнення до відповідальності особи, яка зробила вам таку пропозицію.

Ви випадково зробили помарку в бюлетені чи не там поставили позначку. Чи можна поміняти зіпсований бюлетень?

Якщо, заповнюючи бюлетень, виборець припустився помилки, він має право невідкладно звернутись із письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень. Член виборчої комісії видає інший виборчий бюлетень в обмін на зіпсований, про що робить відповідну позначку в списку виборців навпроти прізвища виборця і розписується.

На дільниці штовханина. Чи можна заповнити бюлетень не в кабіні, а наприклад, на підвіконні приміщення?

Бюлетень слід заповнювати тільки в спеціально обладнаній кабіні (кімнаті). Цим забезпечується таємність голосування.

Член виборчої комісії поставив на бюлетені номер, що відповідає вашому номеру в списку виборців

Вимагайте, щоб вам замінили такий бюлетень. Нумерувати дозволяється тільки контрольний талон. На бюлетені будь-які позначки, за якими можна було б визначити особу виборця, не допус­каються. Такий документ визнають недійсним.

Ви прийшли на дільницю проголосувати під вечір та побачили, що за вас вже проголосували

У випадку, коли в день голосування виборець з’ясує, що за нього вже проголосували (тобто хтось вже розписався про отримання виборчого бюлетеня в списку виборців та контрольному талоні), одержати бюлетень та реалізувати право голосу вже неможливо.

В такій ситуації необхідно:

 • звернутися до офіційного спостерігача з вимогою скласти акт про порушення;
 • відразу самостійно чи за сприянням офіційного спостерігача, звернутись до дільничної, окружної виборчої комісії чи до суду зі скаргою на дії члена комісії, який незаконно видав бюлетень іншій особі;
 • звернутись із заявою про злочин до правоохоронців, які чергують біля виборчої дільниці.

Будьте в курсі!

Стаття 158 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність у вигляді обмеження волі від 3 до 5 років або позбавлення волі від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років за умисне надання членом виборчої комісії громадянину можливості проголосувати за іншу особу чи проголосувати більше ніж один раз у ході голосування або надання виборчого бюлетеня особі, яка не включена до списку виборців на відповідній виборчій дільниці, або надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня.

Ви не підтримуєте жодного кандидата і вирішили винести бюлетень за межі дільничної виборчої комісії та залишити собі на згадку

Ви повинні залишити виборчу дільницю після того, як опустите заповнений виборчий бюлетень у скриньку для голосування. Виносити бюлетень за межі дільниці не дозволяється.

Ви – співробітник, скажімо, аварійної служби, і день виборів — день вашого чергування. Як проголосувати?

Особам, чия робота вимагає цілодобового чер­гування, адміністрація підприємства, організації чи установи може надати час для реалізації кон­ституційного права на своїх виборчих дільницях. Такі виборці не можуть проголосувати за межами приміщень для голосування. Це не передбачено законом.

Текст – ЗАКОН УКРАЇНИ «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року.

Повний список правил та законів про голосування

Відкріпний талон

Ми часто працюємо і офіційно зареєстровані в різних містах. Дехто має надію на відкріпні талони для голосування. Врахуйте – це не проста, одноденна процедура.

Виборець має можливість проголосувати не на своїй виборчій дільниці

Слід мати на увазі, що у день виборів відкріплювальне посвідчення не видається, а також, що у разі втрати виборцем відкріплювального посвідчення отримати нове не можна.

Для цього необхідно звернутися до своєї дільничої виборчої комісії із заявою про виключення зі списків виборців. На підставі цієї заяви громадянину буде видане відкріплювальне посвідчення. Після прибуття до населеного пункту, де виборець планує перебувати у день голосування, він має подати до відповідної дільничої комісії (за місцем перебування) заяву про включення його до списків виборців відповідної дільниці, документ, який посвідчує особу та відкріплювальне посвідчення.

Цього року процедура отримання відкріпних талонів стала значно суворішою

ЦВК посилила вимоги для тимчасової зміни місця голосування виборця. Відповідне рішення «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси» прийнято в ході засідання ЦВК, повідомляє Інтерфакс-Україна. Згідно з постановою, виборець має надати документ або належним чином завірену копію, що підтверджує необхідність зміни місця голосування. Це може бути довідка з медичної установи, з місця роботи, а також документ, що підтверджує місце проживання виборця. За словами заступника голови ЦВК Жанни Усенко-Чорної, постанова не передбачає скасування інституту зміни місця голосування.

Відео з виборчих дільниць

Відео з окружних виборчих комісій можна буде дивитися он-лайн. ЦВК розробляє сайт www.vybory2012.ua. Сайт почне працювати за два тижні до початку голосування. Ресурс буде оснащений системами захисту, що пройдуть державну експертизу. Дивитися відео з виборчих дільниць зможуть одночасно понад 300 тис. осіб.

Повідомити про порушення он-лайн

Можна дуже зручно на сайті ініціативи electua.org

ЗАВАНТАЖИТИ

Ці плакати доступні для завантаження. Поділившись ними у соціальних мережах, розмістивши на своїх ресурсах або видрукувавши на футболці, ви зробите свій вклад в те, щоб вибори в Україні пройшли більш відкрито і чесно.

dickout poster no.1 dickout poster no.2 dickout poster no.3 dickout poster no.4

КОНТАКТИ

Якщо у вас виникли питання, ми будемо раді допомогти вам і відповімо на лист, надісланий за адресою: join@golosuy.info

1 КОММЕНТАРИЙ

 1. 0

  0

  Браво! Узнал на фото себя и своих соседей, знакомых, товарищей начальство…
  Только у них во рту овощи покрупнее — кабачки, баклажаны, свекла, тыква..
  И засунули они себе в рот эту хрень ДОБРОВОЛЬНО-ПРИНУДИТЕЛЬНО!

Comments are closed.