На заметку управлению образования…

2
378
0
0

 Письмо Минобразования № 1/9-272«Щодо благодійних внесків».Міністерство стурбоване ситуацією, пов’язаною з фактами порушення прав дітей та учнівської молоді на доступність та безоплатність освіти, зокрема, примусовим збиранням в окремих дошкільних та загальноосвітніх закладах коштів на проведення різноманітних заходів, поповнення благодійних фондів та нецільового використання батьківських внесків.

Означене є грубим порушенням Закону України «Про благодійництво та благодійні організації», який передбачає можливість залучення лише добровільних пожертвувань та їх ретельного бухгалтерського обліку.

Вважаємо, що наявність таких випадків свідчить про зниження персональної відповідальності керівників місцевих органів управління освітою і навчальних закладів, недостатній контроль з їхнього боку за діяльністю посадових осіб.

Відсутність гласності, брак об’єктивної та достовірної інформації, низька поінформованість населення, слабкі зв’язки з громадськістю створюють передумови для виникнення негативних явищ  у системі освіти  та  породжують звернення батьків, педагогічних працівників, повідомлення засобів масової інформації стосовно порушень нормативно-правових документів, що  регламентують  діяльність навчальних закладів та установ.

З метою попередження зловживань службовим становищем  працівниками навчальних закладів, доручаємо керівникам навчальних закладів:

забезпечити неухильне виконання Закону України «Про благодійництво та благодійні організації»;

заборонити незаконний збір коштів та матеріальних цінностей    працівниками  навчальних  закладів;

рекомендувати батьківським комітетам (радам) навчальних закладів розглянути питання щодо створення благодійних фондів відповідно до законодавства, у статутах цих фондів обумовити чіткий порядок надходження та використання  коштів;

прийом благодійних внесків від фізичних і юридичних осіб здійснювати  виключно на добровільній основі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000  №1222 (із змінами) «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування» з обов’язковим оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку;

систематично проводити звітування про використання благодійних та спонсорських коштів перед педагогічними колективами, радами та піклувальними радами навчальних закладів, батьківською громадськістю.

                                                                                                                       

 

 

 


 

2 КОММЕНТАРИИ

  1. 0

    0

    Запретить незаконные действия …. бред они изначально незаконные и не должны происходить вообще. Если они имели быть место, то необходимо привлечь к ответственности виновных.

  2. 0

    0

    Правильно преступники должны сидеть в тюрьме!

Comments are closed.