Який піст – такі свята!

0
337
0
0

Слава Ісусу Христу!

Дорогі у Христі Браття та Сестри! 

Сьогодні проходять дні Різдвяного посту. Період, коли позбуваємося одежі життєвих турбот,скидаємо «суєту суєт» — оголюємося, як борець і, постячись, одягаємося у збрую, як воїн. Ми прагнемо постом змінити життя на краще, удосконалитись,— в чому і вінець посту.

Що ж відбувається, коли християнин стає на подвижницький шлях? Адже світ під впливом телебачення, радіо, інтернету перетворився у нехристиянський. У давнину в дні посту християнські країни чули посний дзвін у храмах, закривалися театри,світські заходи обмежувались.

Сьогодні посник змушений ділитися на духовне і світське життя, які так поділені в суспільстві. Створити посну атмосферу ще можна в домашній Церкві. (Тут потрібне уточнення у слові Церква, яке використовується близько ста двадцяти раз у Новому Завіті і жодного разу в Старому. Церква – це «Єдність Духа Святого і людей, котрі прийняли Його (Св. Духа) у своє серце», а не кам`яні чи дерев`яні споруди.) Але і вдома не завжди існують єдині погляди на життя духовне. Зникла тиша буття і в сім`ї. Ми переповненні  інформацією. Безперестанно суєтимось. Тиша стала чимось негативним.

Безперебійний вибір поміж духовним та мирським часто перетворює піст у формальність, обмеження в їжі і не більше. . Іоан Золотоуст говорить: « Хто обмежує піст лише стримуванням від їжі, той більше всього безчестить його.» «Яка користь – витончити тіло утриманням, коли дух гордості розпихається? Яку похвалу одержимо за блідість від посту. Коли ми блідніємо від зависті? Яка чеснота не пити вина, а гнівом і ненавистю впиватися?» — зауважує блаженний Ієронім.

Зустрівши свята, самі не зауважуємо, що святкуємо ми їх теж формально, зовнішньо,бездуховно. Потішаємося ковбасками, випивкою, подаруночками,гульками, а дух наш не відчуває Народження Бога на землі, приходу Творця Ісусом Христом до творіння Його

Не допустімо, щоби ми «постячись» не постили, «молячись» не молилися, «святкуючи» не святкували. Бо коли постимось духом, в дусі смиренному й зустрічаємо свята, якщо постимось лише в тілі,— пропускаємо повз себе з року в рік величні Торжества.

Тож дай Вам Бог, дорогі у Христі Брати та Сестри, зустріти Різдво Христове духовною радістю, ті свята відпровадити, других дочекати.

Благодать Духа Святого нехай осіняє Вас. Благослови Боже і Родини Ваші. Амінь. 

Слава Ісусу Христу!

Слава навіки Богу! 

Зі смиренням і повагою                                                       благочинний пн..-зх. Криму           

                                                                                                прот. Ярослав Гонтар