НАВІЩО МОЇЙ ДИТИНІ ПЛАСТ? Про що запитують батьки… Публикация№3.

3
392
0
0

Чи ви якось спілкуєтесь із скаутами в інших країнах?

 Скаутський рух нараховує понад 25 мільйонів скаутів у близько 170 національних скаутських організаціях.

 З часу відродження в Україні у 1989 році офіційна делегація Пласту двічі брала участь у Всесвітньому Скаутському Джемборі — зустрічі скаутів всього світу (1995 р. — Голландія, 1999 р. — Чилі). Наступна така Зустріч відбудеться у 2003 році у Таїланді. Пластуни є постійними учасниками Джемборі в Європі, з’їздів польських гарцерів. радіоджемборі, інтернет-джемборі, маючи нагоду для спілкування із скаутами Голландії, Італії, Англії, Македонії та безлічі інших країн. Тільки в 1995-97 рр. члени Українського Пласту проходили стажування на таборах в Бельгії та Канаді, були учасниками семінарів скаутів Канади, Франції, Білорусі, Норвегії, Іспанії, Марокко.

 Про Український Пласт писали у скаутських виданнях різних країн, в т.ч. Південної Африки, вістях з Тихоокеанського скаутського регіону. Можливість спілкуватись із скаутами в інших країнах дає Інтернет.

 Що означає «СКОБ»?

 Гаслом багатьох скаутських організацій світу є «Будь готовий» (Ве ргерагеd), яке означає, що кожен скаут повинен підготувати себе до того, щоб стати корисним громадянином своєї держави, завжди бути готовим виконати свій обов’язок перед Богом, державою, іншими. Це гасло застосовуємо і ми: пластуни новаки і пластунки новачки вітаються «Готуйсь».

 Починаючи з юнацтва, пластуни вітаються між собою «СКОБ», пригадуючи один одному, яким має бути пластун: Сильним, Красним, Обережним, Бистрим. Водночас, слово «скоб» є назвою породи орла «скоб білохвостий», якого пластуни обрали своїм символом. Це птах величиною зі скельного орла, який живе у лісах біля великих рік. Українці здавна шанували орлів, вважаючи їх за сильних, відважних, мудрих, тому багато різних назв у Пласті запозичено з орлиного світу. Від 6-річного віку пластун «виростає» з «жовтодзюба» до «орляти», проходить проби «скобиного крила», «скобиноголету» та «скобиного хвату», щоб стати справжнім пластуном-скобом (все це назви пластових виховних програм та ступенів). Вітаючись, пластуни подають один одному ліву руку (ту, що ближче до серця), як, зрештою, і всі скаути.

 Де ще є Пласт?

 Пласт поширений у всіх державах, де компактно живуть українці. Окрім України найчисленніші організації є в Австралії, Великобританії, Аргентині, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині, США. Є окремі пластові групи та пластуни-самітники у Бразилії, Латвії, Франції, Казахстані.

 Чи до Пласту може прийти кожна дитина?

 Так, якщо виховна мета та ідейні засади Пласту відповідають засадам виховання в сім’ї.

 Хто відповідає за «виховання в Пласті»?

 Виховання не стається саме по собі. Його творять люди, яких ми звикли називати виховниками. Маленькі і великі, худенькі і не дуже, кирпаті і кучеряві, біляві і засмаглі – всі вони разом складають «Кадру Пластових Виховників». Сходини і мандрівки, вогники і ватри, змаги і табори – все це справа їхніх рук. І діти, новацтво та юнацтво, вчаться слухати і чути, співати і розуміти, складати шатро і вогник, робити все, що вміє і як вміє їхній ВИХОВНИК!

3 КОММЕНТАРИИ

 1. 0

  0

  Отлично Иванюк А.М. щоб стати корисним громадянином своєї держави, завжди бути готовим виконати свій обов’язок перед Богом, державою, іншими. Я готов вступить в Пласт и принять участие в ваших мероприятиях.
  С уважением Каландаров М.М.

 2. 0

  0

  на ух козе баян, папа гитлерюгенд ушёл с престола и вы за ним в никуда сгините

  • 0

   0

   Не Дрейф дружище будем живы не помрем.А на козе или баране мы всё равно придем к победе. И тогда УХ-УХ-Ух

Comments are closed.