Нардеп от Крыма Александр Нечаев внес в парламент законопроект о стихийной торговле

9
412
0
0

В Верховной Раде Украины зарегистрирован законопроект об административных правонарушениях относительно усиления ответственности за торговлю с рук в неустановленных местах. Как сообщила пресс-служба Крымской организации Партии регионов, проект закона зарегистрировал депутат по мажоритарному округу №8 Александр Нечаев.

По мнению нардепа, принятие законопроекта позволит усовершенствовать механизм защиты прав и интересов потребителей от вреда, причиненного нарушением правил торговли. «Проезжая мимо сел, часто вижу, как местные жители торгуют прямо на дороге. В городе за такое штрафуют. Применить соответствующие меры к сельским продавцам не позволяет закон. Но ведь если покупатель отравится залежалой рыбой или скисшим творогом – кто будет виноват, с кем разбираться? Нужно узаконить эти факты торговли», – считает Александр Нечаев.

Александр Нечаев  предлагает наказывать штрафами за подобные инциденты от одного до 15 необлагаемых минимумов независимо от типа населенного пункта. Кроме того, реализация закона не потребует дополнительных расходов из государственного бюджета.

СПРАВКА: На сегодняшний день предусмотрена административная ответственность за торговлю с рук исключительно в городах – на улицах, площадях, во дворах, подъездах и скверах.

http://www.kianews.com.ua/node/54017

Проект Закону про внесення змін до статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за торгівлю з рук у невстановлених місцях

Номер, дата реєстрації:                    2703 від 03.04.2013

Сесія реєстрації:                                2 сесія VII скликання

Суб’єкт законодавчої ініціативи:   Народний депутат України

Ініціатор(и) законопроекту: Нечаєв О.І. VII скликання   

Головний комітет:

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

Інші комітети:

                                                           Комітет з питань правової політики

                                                           Комітет з питань бюджету

                                                           Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України

                                                           Комітет з питань європейської інтеграції

Текст законопроекту та супровідні документи:  Проект Закону 03.04.2013

                                                                                  Подання 03.04.2013

                                                                                  Пояснювальна записка 03.04.2013

                                                                                  Порівняльна таблиця 03.04.2013

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=46409

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

До проекту Закону України «Про внесення змін до статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за торгівлю  з рук у невстановлених місцях» 

 1. Обґрунтування необхідності прийняття акту

Статтями 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено застосування адміністративних стягнень за порушення правил торгівлі на ринках та торгівлю с рук у невстановлених місцях. Разом з тим, частиною першою статті 160 передбачено адміністративну відповідальність за торгівлю в містах  з  рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях. Разом з тим виникають певні непорозуміння в разі припинення торгівлі з рук  на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях селищ міського типу та сіл. З метою запровадження однакових вимог щодо відповідальності за несанкціоновану торгівлю з рук незалежно від типу населеного пункту пропонується внести зазначене доповнення до частини першої статі 160. 

2. Цілі і завдання прийняття акту

 Внесення запропонованих змін сприятиме вдосконаленню вітчизняного законодавства  та  запровадження однакових вимог щодо відповідальності за несанкціоновану торгівлю з рук незалежно від типу населеного пункту.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту акта

Проектом передбачено усунення певної невизначеності в разі припинення торгівлі з рук  на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях  не лише міст ,а й селищ міського типу та сіл.

Цим буде запроваджено однакові  вимоги щодо відповідальності за несанкціоновану торгівлю з рук незалежно від типу населеного пункту. 

4.Фінансово — економічне обґрунтування

Реалізація цього Закону не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально — економічних та інших наслідків прийняття акту

Прийняття законопроекту надасть змогу вдосконалити механізм захисту прав та інтересів споживачів від шкоди, завданої порушенням правил торгівлі та торгівлею з рук у невстановлених місцях. 

Народний депутат України                                   О.І. Нечаєв 

ПОРІВНЯЛЬНА    ТАБЛИЦЯ

До проекту Закону України «Про внесення змін до статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за торгівлю  з рук у невстановлених місцях»

Чинна редакція

Текст закону зі змінами

Стаття 160. Торгівля з рук у невстановлених місцях

Стаття 160. Торгівля з рук у невстановлених місцях

Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях —

 

тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами — тягне за собою накладення штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

 

Торгівля в містах, селищах міського типу, селах з  рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях —

тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами — тягне за собою накладення штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

 

 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=46409

 

 

 

9 КОММЕНТАРИИ

 1. 0

  0

  Ого!
  Вот это ПОКРАЩИЛ жизнь крестьянам.
  Раньше штрафы за торговлю «с рук» были только в ГОРОДЕ, а ЭТОТ ещё и СЕЛО на штрафы покращыл.
  Вот это да! Вот это законопроект!
  Вот это «отец родной»! Всё для людей!
  Даёшь больше нужных и высоких штрафов для крестьян!
  Слава Нечаеву, борцу «за интересы» простых людей!
  Голосуйте и дальше за ТАКИХ людей как Нечаев, Филипчук, Матияш…

  • 0

   0

   Правильно: заводы, инвестиции.
   Просто решил начать с инвестиций, собрать со всех бабушек в украине инвестиции, а потом и до заводов очередь дойдёт, раз обещал.
   Самое стыдное на всю украину, что его выбрали мы здесь в перекопе, и «прославил» он теперь не только себя, но и весь наш красноперекопск, это же от нашего города депутат такой.

 2. 0

  0

  Красава.Люблю таких вот (очень принципиальных .)На крутых наехать боязно- наедем на бабушек с литрой молока.

 3. 0

  0

  Раньше про этого Г…. только в красноперекопске знали.
  А теперь «слава» по всей Украине пойдёт, до каждой деревушки, в каждой кацапетовке бабушки и дедушки будут проклёны слать великому крымскому депутату из Красноперекопска.
  Носит же земля уродов!

 4. 0

  0

  Торговать будут как и торговали.Только теперь после этого закона участковый будет ходить и давать разрешения(как обычно).Этот закон ни о чем .Можно назвать законом о материальной помрщи участковых инспекторов.

 5. 0

  0

  Какое все-таки свинство! Когда говоришь, думать надо: «Проезжая мимо сел, часто вижу, как местные жители торгуют прямо на дороге.»
  Мимо сел он проезжает! А слабо заехать в село и посмотреть, как люди загибаются без работы! Там же нищета из все дыр лезет! Люди хоть чуть-чуть себя поддерживали этой мелкой торговлей., хоть какие-то гроши зарабатывали. Нечаев на себя примеряет роль человека, выбивающего скамейку, на которой стоит человек с петлей на шее. Вместо того, чтобы помочь этим людям, он их решил добить.

Comments are closed.