У США Фірташу пред’явили звинувачення у хабарництві

0
268
0
0

Українському бізнесменові Дмитру Фірташу пред’явлено звинувачення в дачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії. Про це повідомляється у прес-релізі міністерства юстиції США.

У рамках справи про розслідування міжнародної корупційної схеми під слідством перебувають шість осіб, включно з Фірташем, угорським підприємцем Андрашем Кноппом,  громадянином України Суреном Геворгяном, індійським політиком Рамачандра Рао і двома комерсантами з Індії та Шрі-Ланки.

Розслідування показало, що починаючи з 2006 року, в якості хабарів індійським чиновникам було передано близько $ 18,5 млн в обмін на отримання дозволу на розробку гірничодобувної шахти в індійському штаті Андхра-Прадеш.

Щорічний прибуток від проекту міг досягти $500 млн. Частина титану, що видобувається, мала продаватися фірмі Company A, що базується в Чикаго.

Слідство встановило, що Фірташ вів переговори з індійськими чиновниками і давав розпорядження про виділення їм коштів в обмін на преференції у наданні дозвільних документів. Крім того, за його вказівкою, як стверджується, підробляли документи на передачу цих грошей з метою маскування незаконних виплат під звичайні комерційні платежі.

Розслідування було проведено силами підрозділу ФБР в Чикаго, розгляд ведеться фахівцями суду північного округу штату Іллінойс.

Як повідомлялося, правоохоронні органи Австрії за запитом ФБР США затримали Фірташа у Відні за висунутою підозрою в «хабарництві і злочинних намірах».

14 березня суд постановив залишити Фірташа в Австрії для екстрадиції в США. На час підготовки екстрадиції його погодилися відпустити під заставу в €125 млн.

21 березня стало відомо, що Фірташа звільнили під заставу.

 http://tyzhden.ua/News/106587